Dobro wraca ze zdwojoną siłą

To, że invenio z ogromną przyjemnością i satysfakcją wspiera wszelkie inicjatywy kulturalno – sportowo – charytatywne już wiecie. W ostatnich miesiącach do „portfolio” naszej firmy trafiły kolejne organizacje, które otrzymały od nas wsparcie. O szczegółach przeczytacie poniżej. Wymienionym sportowcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, a pozostałym życzymy wytrwałości i cierpliwości w pomaganiu innym!

MOSM Tychy
W listopadzie została podjęta współpraca invenio z sekcją zapaśniczą MOSM Tychy, która w przedostatni weekend listopada wzięła udział w Międzynarodowym Memoriale im. H. Wołoszyna w Gogolinie. Tyscy zawodnicy zdobyli sześć medali – jeden złoty, dwa srebrne i trzy brązowe w różnych kategoriach wiekowych, a dodatkowo zajęli dobre piąte miejsce drużynowo. W turnieju wzięło udział 135 zawodników z 11 klubów, m.in. z Polski, Czech i Ukrainy.

Dawid Wiekiera
Na początku grudnia w Bydgoszczy rozegrano pływackie Mistrzostwa Polski seniorów, juniorów i młodzieżowców. Drużynę MKP Wodnik 29 Tychy reprezentowało trzech zawodników, w tym Dawid Wiekiera, którego invenio wspiera od października br. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem, ponieważ tyszanin zdobył w sumie 7 medali, w kategoriach:
– 100 m stylem klasycznym: 58,5 – rekord Śląska i tytuły wicemistrza Polski seniorów oraz Mistrzostwo Polski młodzieżowców.
– 200 m stylem klasycznym: 2.06,7 – rekord Śląska i dwa tytuły mistrza Polski seniorów i mistrza Polski młodzieżowców.
– 50 m stylem klasycznym: 27,1 – brązowy medal mistrzostw Polski młodzieżowców.
– 200 m stylem zmiennym: 1.58,9 – brązowy medal MP seniorów i srebrny medal MP Młodzieżowców.

Szlachetna Paczka
Kolejny rok z rzędu pracownicy invenio okazali swoją hojność biorąc udział w charytatywnej akcji Szlachetna Paczka. Podczas tegorocznej edycji wsparcie otrzymały trzy potrzebujące rodziny – z Jelcza-Laskowice, Tychów oraz Wałbrzycha. Więcej informacji na ten temat w kolejnym wydaniu newslettera. Szlachetna Paczka to ogólnopolska akcja pomocy świątecznej – realizowana od 2001 roku przez Stowarzyszenie Wiosna. Głównym jej założeniem jest pomoc najbardziej ubogim rodzinom, poprzez zakupienie potrzebnych środków przez darczyńców, wśród których znajdują się m.in. żywność, środki czystości, opał, sprzęty AGD, odzież i obuwie.

Brave Kids
Projekt edukacyjno-artystyczny, podczas którego spotykają się dziecięce grupy artystyczne z całego świata. Różnią się doświadczeniami życiowymi, talentami, religiami i tradycjami, a łączą je chęć wspólnego tworzenia, otwartość na drugiego człowieka i niebywała umiejętność przełamywania barier i ograniczeń świata dorosłych. Dzieci uczestniczące w projekcie mieszkają w domach lokalnych rodzin, m.in. w Wałbrzychu. Dla rodzin goszczących Brave Kids to wyjątkowa bliskość często zupełnie odmiennego świata, a także lekcja szczodrości, cierpliwości i niejednokrotnie przyjaźń na całe życie. invenio wsparło projekt poprzez przekazanie gadżetów.

Dom Dziecka w Legnicy
invenio dołączyło w grudniu do organizacji paczki, przygotowywanej przez pracowników jednego z naszych klientów w Polkowicach.  Prezenty trafiły do podopiecznych Domu Dziecka w Legnicy. Pomogliśmy zakupić prezenty dla dzieci, a także przekazaliśmy firmowe gadżety i legendarne krówki.

Fundacja dla Szczeniąt Judyta
invenio nie zapomina także o naszych małych futrzanych przyjaciołach. Nasz warszawski oddział przekazał jednorazową darowiznę dla podwarszawskiej Fundacji dla Szczeniąt Judytowo. Pod jej opiekę trafiają szczenięta porzucone, chore, skrzywdzone, po wypadkach, zabierane z rowów, pól i ulic – często z matkami. Organizacja zajmuje się ich leczeniem, opieką, przygotowaniem do adopcji i znalezieniem kochających domów.

Scroll to Top
Przewiń do góry