Załoga rajdowa invenio w Samochodowych Mistrzostwach Tychów 2024

W pierwszą niedzielę marca odbyła się I runda Samochodowych Mistrzostw Tychów na torze jazd testowych Fiata w Tychach, podczas której zadebiutował zespół rajdowy invenio.

Załogę rajdową w tych zawodach stanowili Bartosz Kiser, dyrektor działu inżynierii mechanicznej invenio i jako pilot Adrian Jurasz. Zespół reprezentujący wszystkie cztery spółki grupy invenio, startował samochodem rajdowym Renault Clio 2 z silnikiem o pojemności 1998 cm^3 i napędem na przednią oś. Nasza rajdówka rywalizowała w klasie 3 (pojemność skokowa silnika 1600 cm^3 do 2000 cm^3). Był to pierwszy start Bartosza Kisera po 12-letniej przerwie.

Organizator, którym jest Automobilklub Ziemi Tyskiej, wytyczył ciekawą i wymagającą trasę, którą załogi pokonywały pięciokrotnie. Rywalizacja w klasie była zacięta. Po pierwszym odcinku zespół invenio zajmował czwarte miejsc, jednak po kolejnych próbach i kilku problemach na trasie spadł o jedną pozycję. Ostatecznie załoga Kiser/Jurasz uplasowała się na piątej lokacie w swojej klasie (na 12 drużyn) oraz na 38 miejscu (na 89) w klasyfikacji generalnej.

Na trasie pojawiła się liczna grupa kibiców, w tym spora delegacja koleżanek i kolegów z invenio. Wszystkim kibicom dziękujemy za wsparcie i doping!

Scroll to Top
Przewiń do góry