Setki przebiegniętych kilometrów

Miniony rok w invenio to setki, jak nie tysiące przebiegniętych i przespacerowanych kilometrów. Grupa aktywnych pracowników naszej firmy zwiększa się wraz z każdym biegiem.

W przedostatnią niedzielę października,  10-osobowa  grupa  reprezentująca invenio wystartowała  w  XXXVIII biegu Perła Paprocan w Tychach. Zawodnicy mieli do przebiegnięcia niemal dowolny dystans, który był wielokrotnością 7 km, czyli wytyczonej pętli wokół Jeziora Paprocańskiego.

W zamierzeniu organizatorów bieg ten nie miał być rywalizacją, lecz formą aktywnego i zdrowego spędzania wolnego czasu i bardziej niż wyniki liczyć się powinny atmosfera biegu i doborowe towarzystwo innych biegaczy.

W sobotę 11-tego listopada świętowaliśmy natomiast odzyskanie niepodległości przez Polskę. Oprócz bardziej oficjalnych obchodów, delegacja invenio wzięła udział w 5-kilometrowym V Tyskim Biegu Niepodległości.

Ostatnim biegiem w tym roku był grudniowy X Bieg Mikołajkowy na terenie katowickiej Doliny Trzech Stawów. Bieg był podzielony na wiele kategorii wiekowych – od maluszków, które pobiegły wspólnie z rodzicami, przez te trochę starsze dzieci, po dorosłych.

Zimowa aura nie przestraszyła biegaczy, którzy licznie, w ilości niemal 1000 osób, zameldowali się na starcie. Wśród nich byli zarówno biegacze, jak i zawodnicy nordic walking, którzy mieli do pokonania dystans 5 lub 10 km. Klimat zawodów dopełniały świąteczne stroje. Warto wspomnieć,  że we wcześniejszych  miesiącach nasi pracownicy reprezentowali invenio m.in. podczas Festiwalów Górskich w Jedlinie Zdroju, Runmagedonie, Poland Businnes Run, Półmaratonie Toyoty i innych mniej popularnych biegach.

Scroll to Top
Przewiń do góry