Różowy październik

Już od prawie 40 lat, na całym świecie, październik jest obchodzony jako miesiąc świadomości raka piersi, który jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym u kobiet w Polsce. Według danych Centrum Onkologii – Krajowego Rejestru Nowotworów – liczba zachorowań przekroczyła w 2020 roku 24.000 przypadków rocznie, wzrastając w ciągu dwóch ostatnich dekad o ok. 10.000.

W drugą sobotę października w tyskiej Mediatece odbyła się bezpłatna Konferencja Rak OFF organizowana przez stowarzyszenie Tyskie Szpilki. Konferencja miała na celu pomoc w oswojeniu tematu nowotworów, a także akcję profilaktyczną. W czasie wydarzenia można było posłuchać wybitnych śląskich specjalistów i ekspertów, wziąć udział w różnorodnych panelach wiedzy i rozmowach z kobietami, do których rak „zapukał” osobiście.

Ponadto przez cały dzień można było wykonać bezpłatne badania piersi m.in. badania palpacyjne, mammografię czy USG oraz zasięgnąć porady u lekarzy i specjalistów.

Dodatkowo popołudniu odbył się Jerusalema Challenge, czyli bicie rekordu Polski w ilości osób tańczących do piosenki Jerusalema. Rekordu w ilości 1090 osób co prawda nie udało się pobić, ale na wspólnym tańcu przeciwko rakowi zgromadziło się prawie 700 osób.

invenio miało przyjemność być partnerem tego ważnego wydarzenia.

Scroll to Top
Przewiń do góry