Bałkańskie klimaty

We wtorek, 21-ego lutego w Galerii StrefART w Tychach odbyło się spotkanie Śląskiego Klubu Biznesu, którego gospodarzem przyjemność miało być invenio. Tematem głównym wydarzenia było prowadzenie i rozwój biznesu na Bałkanach. Uczestnicy dopisali, a udział w tym międzynarodowym wydarzeniu wzięło ponad 50 przedsiębiorców ze Śląska i Małopolski.

Po przywitaniu gości przez Prezesa klubu, Miłosza Omastkę, część merytoryczną poprowadzili Prezes Zarządu invenio Tomasz Cybok oraz gość specjalny spotkania dr inż. Aleksandar Šaranac, pierwszy dyrektor invenio w Serbii, a aktualnie Projekt Manager Serbian Automotive Cluster oraz redaktor naczelny czasopisma Connect and Supply. Przedstawiciele invenio opowiadali na swoim własnym przykładzie o prowadzeniu  biznesu  w Bułgarii,  Serbii i Macedonii Północnej – możliwościach, wsparciu państwa, trudach czy różnicach kulturowych.

W tym miejscu warto przypomnieć, że invenio na Bałkanach obecne jest już od 10 lat  –  w 2013 roku otworzono oddział w Serbii, dwa lata później w Bułgarii, a w 2019 roku w Macedonii Północnej. Aktualnie w tych trzech krajach zatrudnionych jest prawie 300 pracowników.

Kolejnym omawianym punktem były możliwości połączenia przyjemnego z pożytecznymi, czyli połączenia możliwości  rozwoju biznesu z inwestowaniem w turystykę i odpoczynkiem.

Po części merytorycznej odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów nowym członkom Śląskiego Klubu Biznesu, a  następnie kojarzenie ofert biznesowych i aktywny networking, podczas którego uczestnicy mieli możliwość porozmawiania w mniejszych gronach i nawiązania bezpośrednich relacji biznesowych.

Warto wspomnieć, że Śląski Klub Biznesu działa od października 1998 r. jako komercyjny klub biznesu i zrzesza blisko 130 firm, w większości małych i średnich, zazwyczaj z prywatnym kapitałem. Członkami Klubu są również duże przedsiębiorstwa, w tym spółki akcyjne, giełdowe oraz spółki samorządowe.

Scroll to Top
Przewiń do góry