Złote serca

W tym roku aż w czterech lokalizacjach pracownicy invenio dołączyli do charytatywnej akcji Szlachetna Paczka.

Nasi pracownicy po raz kolejny wykazali się złotym sercem, a pomimo szalejącej inflacji i rosnących kosztów życia udało się zebrać rekordowe kwoty na pomoc wybranym rodzinom w ramach corocznej akcji Szlachetna Paczka. W tym roku w bazie rodzin dominowały starsze, schorowane i samotne osoby. Takie też trzy osoby wsparły zespoły invenio. W Jelczu-Laskowicach pomoc otrzymała natomiast czteroosobowa rodzina.

Przypomnijmy, że Szlachetna Paczka to ogólnopolska akcja pomocy świątecznej – realizowana od 2001 roku przez Stowarzyszenie Wiosna. Głównym jej założeniem jest pomoc najbardziej ubogim rodzinom, poprzez zakupienie potrzebnych środków przez darczyńców, wśród których znajdują się m.in. żywność, środki czystości, opał, sprzęty AGD, odzież i obuwie itp.

Z historiami rodzin możecie zapoznać się poniżej.

Jelcz-Laskowice

Pani Agata jakiś czas temu musiała zrezygnować z pracy z uwagi na opiekę nad synem z zespołem Aspergera. Niestety złe decyzje życiowe sprawiły, że jej partner, pan Damian ma problemy ze znalezieniem pracy. Mimo to mężczyzna stara się dorywczo podejmować różne zlecenia, aktywnie poszukując czegoś na stałe. Mimo wszelkich trudności rodzina się nie poddaje, jest ze sobą bardzo zżyta i uwielbia spędzać wspólnie czas.

Pasją starszego z synów jest rysowanie. Niestety chłopiec miał nieprzystosowane wzrostowo biurko i zepsute krzesło, przez co był narażony na problemy z kręgosłupem i nie miał odpowiednich warunków do odrabiania lekcji. Również zakup odzieży dla ciągle rosnących chłopców jest dużym wydatkiem dla rodziny.

Zbiórka środków na pomoc rodzinie przeszła najśmielsze oczekiwania jej liderów, dzięki czemu udało się zrealizować wszelkie potrzeby rodziny, a nawet jeszcze więcej!

Tychy

Pan Tomasz mieszka samotnie, a od kilku lat boryka się z problemami zdrowotnymi, związanymi z utratą wzroku. Pomimo przeciwności losu, stara się jak najmniej korzystać z pomocy swojej rodziny, jednak z ogromną miłością i czułością opowiada o swoich rodzicach, którzy pomimo sędziwego wieku wspomagają go, mimo, że sami również potrzebują pomocy.

Główną potrzebą mężczyzny była wersalkę z funkcją spania, ponieważ dotychczasowa była bardzo zniszczona, wystawały z niej sprężyny, co powodowało duży dyskomfort podczas leżenia i snu. Również kołdra, poduszka oraz pościel były bardzo zniszczone i nie nadawały się do dalszego użytku. Pan Tomasz potrzebował także zapas żywności, która pozwoliłaby odciążyć finansowo jego niewielki budżet domowy. Ku uciesze wszystkich udało się spełnić komplet potrzeb.

Wykroty

Zespół invenio pod niemiecką granicą wspomógł pana Jana, który ponad 30 lat temu poważnie zachorował, na serce i choroby płuc, co uniemożliwiło mu dalszą pracę. Najtrudniejsze dla mężczyzny jest brak ciepłej wody, co przy jego chorobie sprawia wiele problemów. Senior może jednak liczyć na siostrę, która jest dla niego wielkim wsparciem i która dała mu dach nad głową.

Głównymi potrzebami rodziny była żywność, środki czystości, które odciążą rodzinę w codziennych wydatkach oraz piecyk gazowy typu junkers do podgrzewania wody. W paczce nie zabrakło także odzieży i obuwia.

Wałbrzych

Pan Ryszard jest starszym człowiekiem. Przez 42 lata pracował jako kierowca. Niestety od 2019 roku zmaga się z niedowładem kończyn po udarze. Robi wszystko, aby powrócić do zdrowia. Rodzina była i jest dla niego największym wsparciem i opoką w codzienności, ale sam stara się nie być nikomu ciężarem. Pan Ryszard, podobnie jak pan Jan, może zawsze liczyć na swoją siostrę.

Kluczowymi potrzebami 70-latka była głównie żywność, szczególnie taka długotrwała, ponieważ mężczyzna nie posiadał lodówki i trzymał jedzenie za oknem na parapecie. Na szczęście świątecznym elfom invenio udało się rozwiązać również i ten problem i teraz pan Ryszard będzie mógł przechowywać jedzenie w warunkach chłodniczych w domu. Kolejnym ważnym elementem wyposażenia był czujnik czadu – w domu unosił się szkodliwy pył i czad z pieca, które zagrażały zdrowiu i życiu schorowanego mężczyzny.

Scroll to Top
Przewiń do góry