invenio z Hermesem 25-lecia

W piątek, 10-tego czerwca w Zameczku Myśliwskim w Promnicach, w obecności ludzi biznesu, polityków i samorządowców odbyła się uroczysta Gala 25-lecia Okręgowej Izby Przemysłowo-Handlowej w Tychach.

OPIH od ćwierć wieku integruje lokalne i regionalne środowisko biznesowe. Odegrała także znaczącą rolę w budowaniu zagranicznej współpracy firm naszego regionu, poprzez organizowanie misji gospodarczych, a także licznych wizyt studyjnych, wyjazdów na targi i spotkań roboczych z partnerami zagranicznymi. Kolejnym ważnym aspektem działalności Izby jest także pozyskiwanie dotacji na rzecz rozwoju przedsiębiorczości oraz realizacja projektów wspierających samozatrudnienie mieszkańców regionu oraz rozwój kompetencji pracowników śląskich firm. Ogółem w latach 1997 – 2022 roku w ramach jej działalności zrealizowano kilkanaście dużych projektów unijnych o wartości ponad 23 mln złotych.

W minionych latach OIPH zorganizowała setki szkoleń, seminariów, kursów i konferencji. Organizuje również cykliczne spotkania członków Izby, poświęcone bieżącej problematyce w różnych branżach. Służy temu dyskusja i wymiana doświadczeń w ramach poszczególnych Komitetów: Budowlanego, Komunalnego, Medycznego, Tyskiego Klubu Biznesu i Komitetu Zrównoważonego Rozwoju.

Izba obecnie stanowi wyróżniającą się jednostkę samorządu gospodarczego, której celem działania jest z jednej strony integracja firm, a z drugiej odpowiadanie na zmieniające się otoczenie biznesowe, prawne i gospodarcze, m.in. organizacja kilkunastu dużych konferencji dotyczących pozyskiwania unijnych i krajowych środków finansowych, a także rozwoju energetyki. W kwietniu br. zorganizowała konferencję dotyczącą bezpieczeństwa energetycznego i energetyki rozproszonej.

Co roku, z okazji czerwcowej gali, wręczane są statuetki Hermesów Biznesu za konkurs Tyskiego Lidera Przedsiębiorczości – nagród dla najlepszych firm, usług, produktów, przedsiębiorców czy wybitnych postaci regionu. Podczas tegorocznej jubileuszowej gali 25-lecia wyróżniono osoby oraz firmy, które zostały wybrane przez kapitułę spośród dotychczasowych nagrodzonych – innymi słowy, byli to laureaci laureatów, którzy zostali wyróżnieni tytułami Integratorów oraz Hermesami Biznesu 25-lecia.

Niezwykle miło nam poinformować, że invenio otrzymało główną nagrodę w kategorii „Debiut i Ekspansja Rynkowa”. To dla nas ogromne wyróżnienie oraz docenienie naszej ciężkiej pracy. invenio zostało założone w 1986 roku w Niemczech, a już cztery lata później pojawiło się na polskim rynku. Prawdziwą ekspansję rozpoczęło jednak w XXI wieku, kiedy to w przeciągu dwunastu lat powołano spółki w Bułgarii, Czechach, Macedonii Północnej, Nowej Zelandii, Rosji, Rumunii, Tajlandii, Serbii oraz na Słowacji.

invenio Polska od ponad trzydziestu lat wspiera rozwój kontroli jakości u swoich klientów z branży motoryzacyjnej, odzieżowej, spożywczej i w wielu innych gałęziach przemysłu. To także niezawodny partner w obszarze usług z zakresu inżynierii mechanicznej oraz rekrutacji i doradztwa personalnego.

Dziękujemy naszym wszystkim pracownikom, klientom i przyjaciołom za wkład w to osiągnięcie!

Scroll to Top
Przewiń do góry