Ręce pełne roboty

W dniu 19-tego maja br. na Stadionie Miejskim w Tychach odbyły się Targi Pracy i Przedsiębiorczości. Organizatorami targów byli: Urząd Miasta, Okręgowa Izba Przemysłowo-Handlowa, Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna Podstrefa Tyska, Cech Rzemiosł i Przedsiębiorczości oraz Powiatowy Urząd Pracy w Tychach.

Do udziału w targach zostało zaproszonych ok. 40 lokalnych przedsiębiorców, w tym takie zaproszenie otrzymała również nasza firma. Panie z Działów Rekrutacji stanęły na wysokości zadania i przygotowały piękne stoisko – były firmowe gadżety, były kwiaty, były oferty pracy, a co najważniejsze byli potencjalni kandydaci. Stoisko invenio cieszyło się dużym zainteresowaniem, a odwiedzający chętnie podchodzili zapytać o dostępne wakaty. Jednak największym powodzeniem cieszyły się oferty pracy dedykowane dla osób z Ukrainy. Julia z QHS, która po raz pierwszy brała udział w takim wydarzeniu, miała szansę zdobyć nowe doświadczenie, a jednocześnie miała „ręce pełne roboty”. Co najważniejsze, na naszym stoisku można było zapoznać się z lokalnymi ofertami pracy wszystkich spółek grupy invenio.

Warto zaznaczyć, że targi pracy były przed wybuchem pandemii Covid-19 najpopularniejszą formą promocji dla pracodawców oraz świetną okazją dla kandydatów na porównanie ofert pracy, porozmawianie z pracodawcami o wymaganiach stawianych kandydatom, złożenie dokumentów aplikacyjnych czy otrzymanie materiałów informacyjnych przygotowanych przez firmy.

Patrząc na sytuacje, jaka miała miejsce przez ostatnie dwa lata, można śmiało stwierdzić, że takie wydarzenie było potrzebne. Pozwoliło nam w pewnym stopniu ocenić i zweryfikować lokalny rynek. W tym miejscu pragnę serdecznie podziękować naszym Paniom z Działów Rekrutacji za udział w przygotowaniu i zaangażowane uczestnictwo w targach. 

Scroll to Top
Przewiń do góry