Nieoceniona pomoc

Trzeci rok z rzędu pracownicy invenio wzięli udział w charytatywnej akcji Szlachetna Paczka. Pomoc otrzymały rodziny w Jelczu-Laskowicach, Tychach i Wałbrzychu.

W Jelczu-Laskowicach paczka została zorganizowana po raz pierwszy, a zebrana kwota przerosła najśmielsze oczekiwania jej organizatorów. Wsparcie od pracowników invenio otrzymała Pani Alina, emerytowana niepełnosprawna nauczycielka, której po odliczeniu stałych wydatków na życie pozostaje niecałe 200 zł miesięcznie na przeżycie.

W tyskiej siedzibie głównej firmy zaopiekowaliśmy się rodziną Pani Karoliny, która uciekła od przemocowego partnera. Pani Karolina wraz z dwójką małych dzieci – Bartoszem i Rafałem tymczasowo mieszka u teściowej, jednak jest to okres przejściowy, a prędzej czy później rodzina będzie musiała znaleźć nowe lokum i stanąć na własne nogi.

W ostatniej lokalizacji pomogliśmy niepełnosprawnemu rodzeństwu Pani Karoliny i Pana Sebastiana, które po śmierci mamy jest zdane tylko na siebie. Po odliczeniu kosztów mieszkaniowych rodzinie pozostaje ok. 400 zł na jednego członka rodziny. Zakupienie w tej kwocie środków czystości czy też ubrań wiąże się z wieloma wyrzeczeniami, nie mówiąc już o rehabilitacji czy warsztatach rozwojowych.

Z zebranych środków wedle potrzeb udało się zakupić zapasy żywności, środków czystości, odzież, a także sprzęt AGD czy opał na zimę. Naszym pracownikom dziękujemy za hojność i zaangażowanie!

Scroll to Top
Przewiń do góry