M&ME

Inżynieria Mechaniki i Procesów Wytwórczych

Specjaliści invenio posiadają duże doświadczenie związane z zagadnieniami dotyczącymi projektowania, eksploatacji oraz konstruowania maszyn.

invenio sp. z o.o.
ul. Montażowa 3B
43-300 Bielsko-Biała, Polska

Doskonalenie procesów produkcyjnych
invenio posiada ogromne doświadczenie w opracowywaniu przyrządów i uchwytów niezbędnych w procesach wytwarzania i montażu. Dzięki naszemu wsparciu Klient jest w stanie udoskonalić techniki i procesy produkcyjne.

Znajdujemy rozwiązania

Wiemy jakie pytania zadawać w celu zrozumienia, jakie zasoby i czynności są potrzebne do udoskonalenia procesów, co przekłada się na zwiększenie wartości pracy firmy dzięki usunięciu wad produkcyjnych, optymalizacji procesów i minimalizacji kosztów. Obszary naszej działalności to:

Skracanie czasów cykli produkcyjnych
Wzrost zdolności procesu Cpk
Szybkie przezbrojenia w oparciu o filozofię SMED
Wprowadzanie zapobiegania błędom Poka-Yoka
Zmiany konfiguracji linii produkcyjnych
Analizy ergonomiczności i jej poprawa
Narzędzia i przyrządy specjalne

Specjalne układy napędowe

Zakres oferty:

  • Projektowanie i wykonawstwo przekładni zębatych
  • Wykonawstwo kół zębatych wszystkich typów
  • Odtwarzanie kół zębatych dla potrzeb remontowych
  • Konsultacje w zakresie inżynierii przenoszenia mocy

Przyrządy pomiarowe i sprawdziany

Oprócz typowego i specjalnego oprzyrządowania produkcyjnego invenio projektuje narzędzia pomiarowe specjalne. Przykład: Stół pomiarowy do pomiaru elementów o długości do 3025 mm z dokładnością do 0,01 mm. Wraz ze stołem dostarczono klientowi wzorzec do okresowej kalibracji układu pomiarowego.

Stanowiska montażowe

invenio opracowuje konstrukcje stanowisk montażowych do produkcji mało- i wielkoseryjnej, w szczególności dla przemysłu samochodowego. Są one zaprojektowane zgodnie z zasadami ergonomii i „Lean Manufacturing”.

Sprawdzian możliwości
Dodatkowo oprócz stanowisk do montażu, oferujemy urządzenia kontrolne i pomiarowe. Ich zadaniem jest sprawdzanie istotnych funkcji lub geometrii produktu lub komponentu.

Rozwiązywanie problemów
Oprócz usług czysto konstrukcyjnych zajmujemy się również w/w zakresie produkcją maszyn i urządzeń w oparciu o obce narzędziownie. Ponadto świadczymy usługi konsultingowe z zakresu organizacji produkcji i miejsca pracy.

Dzięki naszemu wsparciu przedsiębiorstwa lepiej gospodarują swoimi zasobami, zyskując lepszą efektywność i redukując liczbę problemów występujących w procesie produkcji.

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania, chętnie Ci pomożemy. Skontaktuj się z nami

invenio